Bilmem hatırlar mısınız eskiden biri bizi gözetliyor diye bir program vardı. Evet ya izledim itiraf ediyorum kişi bile tutmuşluğum vardır. Siz Melih’ci misiniz yoksa Eray’cı mı 🙂 Her neyse bu konuyu niye açtım yarışma çok tutunca aldılar bunları Ilgaz da bir otele götürdüler.. İşte o programdır benim aklıma Ilgaz’ı düşüren ve listeme Ilgaz’ı eklemem 🙂


Ama tabi bu tatil sadece Ilgaz’la sınırlı kalmadı. Daha önce bir arkadaşımdan duyduğum Kastamonu’ya yakın Dipsiz Göl gezi listemdeydi. Hazır Ilgaz’a gidiyorken 1 geceyi de dipsiz gölde geçirebiliriz diye düşündüm. Bir tane tesis var. Motel pansiyon tarzı. Fiyatlar çok uygun zaten beklentinizi fiyata göre tutun. Herhalde manyaklık şubat ayında tek kalan bizdik. Ve yol o kadar kötüydü ki aracımızla çıkamadık otelden gelip köyün içinden bizi aldılar :)) Ama Dipsiz göle ulaştığınızda sizi harika bir doğa manzarası bekler. Renklerin doğaya en yakışanları bir arada dipsiz gölde.  Hele ki karlı olunca muhteşemdi. Yürüyüş yapabilirsiniz, şömine başında kitap okursunuz, kafanızı dinlersiniz en önemlisi buna o kadar çok ihtiyacımız oluyor ki.

ilgaz
Dipsiz Gölden Kış Manzarası..
Dipsiz Gölde geçirilen bir günün ardından Ilgaz’a doğru yol aldık. Uçağa gerek yok, atlayın arabanıza gidin, 456 Km ortalama 5 saat sürüyor. En güzel ve beni şaşırtan yanı ise Kastamonu’ya giderken sola dönüyorsunuz hop Ilgaz 🙂 Alışmışım ben dağa tırmanacağım, gidişim zahmetli olacak, araba kayacak, zincir takılacak..
Ya arkadaşım Karadeniz değil mi kayak kayarken bile sarıçam ve köknar ağaçlarıyla kaplı yemyeşil ormanların harika manzaraların arasından kayıyorsun. Ilgaz’ın bende apayrı bir yeri var.

ilgaz

ilgaz

Otel olarak çok büyük beklentilere girmeyin. Biz Doruk Otelde kalmıştık. Temiz ama ortalama bir oteldi. Çok da fazla seçeneğiniz yok otel olarak, Ilgaz Mountain Resort var birde bakabileceğiniz.
Ilgaz kayak merkezinde 2 adet pist bulunmaktadır.1 nolu piste hizmet veren chair lift otelin hemen  önündedir ve bu pistte gece kayağı yapma imkanı vardır. Kayak merkezinde 1400 m lik 2. pistte tele ski bulunur ve tüm  pistlerde toz karda kayak yapılabilir. 2. pistin zirvesi olan 2010 m de zirve kafe bulunmaktadır, sucuk ekmek tavsiye edilir 🙂 Ayrıca 350 mt. Lik bir baby lift de  bulunmaktadır. Pistler kolay hiçbir pistte kayağı orta derecede bilen biri zorluk çekmez.
Kayak kiralama kısmını otelimizden yaptık, fiyatlar gayet uygundu.
Biz 2 gece 3 gün ile Ilgaz tatilimizi sonlandırmıştık. Yazıyı okudunuz gerisi size kalmış :))
İyi Kayaklar…