Biz Kimiz?

Ayça Özceyhun

Ayça Özceyhun

Küçük Ayçayken babasıyla belgesel izlediği ve gördüğü yerleri hayallerinde canlandırdığı zaman gözü hep dünya haritasındaydı.. Bir radyo programı dinlerdi Yalova’daki evinin odasında ve bir gün radyo programı yaparsa adını ayçanın aynası koyacaktı, program olmadı ama en çok sevdiği yazma tutkusuyla program adını bloğunda buluşturdu..

Çok gezen, gittiği yerin havasını soluyan, o kahvenin tadına bakan, oradaki dünyaya dokunan bilir diyor..

Dünyayı gezme serüvenine 2005 yılında Dubai seyahatiyle başladı. Ve o günden bugüne tam 34 ülke ve 90 şehir gezdi. Gezmek onun için bir tutku, her yeni keşfi başka bir Ayça’ya yolculuk olarak tanımlıyor, her yeni tatilde yeni bir ben oluyorum diyor ve  gezilerinin hayatına çok şey kattığını düşünüyor. Eskiden tek başına tatile gidemeyen, tek başına yemek yiyemeyen Ayça için şimdi her şey değişti, özgürleşti ve korkularından arındı. Bunları sizlerle paylaşmak, gezmenize ufacık da olsa bir katkıda bulunsam ne mutlu bana diye düşünerek bu bloğu açtı.

Ve 2017 yılında hayatına kendi gibi gezmeyi seven bir adam girdi. Üstelik fotoğraf da onun tutkusu.. Artık fotoğraflar ona emanet.. İki gezgin dünyanın öbür ucunda, Küba’da evlenip maceralarına devam ediyorlar.. Gezip gördükleri yerleri, Ceyhun’un objektifi ve Ayça’nın kalemiyle harmanlayıp Aycanın Aynası’nda paylaşıyorlar..

Ayça Mali Müşavir, beyannameleri veriyor, topukluları çıkarıyor ve maceraya başlıyor..

Ceyhun Özceyhun

Ceyhun Özceyhun

İlk yurtdışı seyahatini henüz annesinin karnındayken Avrupa turu ile yaptı. İlerleyen yıllarda dünyanın çeşitli ülkelerinde 40’ın üzerinde şehirle devam etti. Sonraları ortaya çıkan fotağraf merakını aldığı eğitimlerle hayatının bir parçası haline getirdi. Fotoğraf çekerken kurallara bağlı kalmadan, baktığını değil gördüğünü yansıtmayı tercih eden Ceyhun, seyahatle fotoğrafı birleştirerek iki tutkusunu bir arada gerçekleştirmeye başladı.

Seyahat ve fotoğraf, Ayça ile yollarının kesişmesine de aracı oldu. Dünyanın öbür ucuna yaptıkları seyahatte, Küba’da hayatlarını birleştiren çiftin ortak tutkuları, Ayça’nin yazılarını süsleyen Ceyhun’un fotoğraflarıyla Aycanın Aynasinda hayat bulmaya devam ediyor.