Yıl 2011.. Tam bir indirimli kupon alma yılı.. Ben de de aynı manyaklık var, sürekli o sitelerdeyim ve birşeyler satın alıyorum.. Gemi turu hep aklımda olan tatil programıydı. Hatta arkadaşım armağana teklif yapmıştım, gelen cevap çok manidardı ” Ya biz çok eğlenirken gemi kalkıyor diye bizi çağırırlarsa” evet haklı olma payı yüksek :)) Saatleri verilip gidiyorsunuz gerçi ama tadı damağınızda kalıyor. Ama adaya şu anda İstanbul’dan direk uçak ulaşımı bulunuyor. 2011 yılı için kişi başı gemide yeme içme dahil 500 tl ödemiştik (evet hafızama bende hayranım), gemide yemekler muhteşemdi. Ve biz indirimli tatilimizi alıp 4 kız yola çıktık İstanbul Karaköyden. Bu tatilin en güzel yani geziniz gemiye bindiğiniz anda başlıyor, kuyruk, yol vb dertleriniz yok. Yalnız bizim gemi biraz ufaktı sanırım, paradan eksik olunca gemiden de eksik oluyor :)) Akşamüstü yola çıkan grup ertesi gün öğleden sonra Mykonos’a varıyor. Ve bizi ufak teknelerle karaya yanaştırıp sokağa salıyorlar. Bir anda neye uğradığımızı şaşırdık ama hemen de adapte olduk, o andan itibaren adalıydık :))

gemi odasi

Penceresiz, minnak odamız..

mikanos

Henüz İstanbuldayız, güneşlendik, duşumuzu aldık şimdi İstanbul manzarasıyla akşam yemeği keyfi..

mykonos

İstanbul hep çok güzelsin…

mykonos

O zamanlar daha da benzemiyoruz kardeşimle 🙂 Ayrıca geçmişimden de utanmıyorum 🙂

mykonos

Günaydın Mykonos.. Masaya bakınca anlarsınız yemekten çatlamak üzereydik her öğünde..

İlk once adanın içerisinde yürüyerek gezmeye başladık. Mykonos Merkezi ; Bembeyaz ve Begonvilli evleri , Kireç Boyalı ve Daracık muhteşem sokakları ile size içine alıyor. Mağazalar , Barlar , Restaurantlar , Cafeler , Tavernalar iç  içe muhteşem bir zenginliğinin içinde kendinizi kaybediyorsunuz. Şansımıza gün batımı yaklaşıyordu. Ve bu adada gün batımı bir harika dostum. Değirmenlerin hemen altında yada hemen aşağısındaki sahilde Güneşi batırma Şöleni yaşanıyor .İçkilerinizi yudumlayarak sevdiklerinizle bu anı kaçırmayınız. Bu değirmenlerin aşağısındaki kafelerin olduğu bölgeye Little Venice denizliyor ve oldukça kalabalık. Biz şansımıza Scorpio da yer bulduk ve içkimizi yudumlayarak miss gibi havanın, manzaranın keyfini çıkarttık Ben yine bu romantik anları 4 kız yaşadım ama olsun o da güzeldi :)) Mikonos  gerçek bir  Yunan adası, en havalısı en zengini ve en sosyetiği. Yanınızda yörenizde bütün ünlüleri görmeniz mümkün, sadece Türk değil bütün dünya yıldızlarını görebilirsiniz. Sokaklarda gezerken şanslıysanız adanın sembolü Pelikan Petro‘ya rastlayabilirsizin, kendisi bizzat bizi karşıladı .Bu pelican bir sembol bir heykel değil, kanlı canlı bir pelikan.

mykonos

İlk sokak, ilk mutluluk resmi 🙂

mykonos

Eevet karşınızda bütün ihtişamıyla pelican petro..

mykonos

Mykonos kalp Ben 🙂

mykonos

Değirmenlere doğru yol aldık..

mykonos

O zamanlar poz veremediğim kesin 🙂

mykonos

İşte adanın en güzel görüntüsü..

mykonos

Yanaklar kızarmı, boy sıralamasına göre dizilinmiş 🙂

mykonos

Söylemeyi unutmayayım baya bir rüzgar var..

mykonos

Değirmenleri arkamıza alıp poz vermeden dönmemek lazım..

 

mykonos

Bir de kızlarla çekineyim belki güzel poz veririm :)))

Karnımız acıktı ve hava yavaştan kararmaya başladı, yol üzerinde küçük ama arka bahçesi denize açılan İtalyan restoranı  Catari’yi bulduk ve içeri daldık, restoranları da ada gibi şirin, minik ve leziz.. Gidecek yer bile araştırmamışız ve yürüyoruz, kulağımıza güzel müzik takıldı ve içeri daldık, inanılmaz bir bar Caprice. Mutlaka gidin türkçe müzik bile çalıyorlar, koltukların tepelerine çıkıp dans edebiliyorsunuz, içerisi minicik ama gizli bi cennet gibi, bileni gidiyor ve baya ünlü isim görmek mümkün meraklılarına duyurulur 🙂 Bir ara sezen aksu da coştuğumuzu hatırlıyorum.. Bizim adada geçirecek tek gecemiz olmasa inanın çıkmazdım. Ama bir gece olunca çıktık ve grup ikiye ayrıldı. Bir kısmımız ünlü plajları görmek için paradise beach’e gitti. Diğer kısım yani biz adanın içinde kaybolup o bar senin bu klüp benim takıldık.  Sırayla hatırladığım kadarıyla Astra, La notte ve son olarak havalı mekan İnternie. Plajlar geceleri çok iç açıcı olmuyor bence happy hour saatleri yıkılıyor o ayrı tabi. Vallahi ben Mykonos’a yine giderim, doyamadım, hatta bilet alıp son anda iptal etmişliğimde var ama azimliyim, pek doyduğum söylenemez.. Ben bir gece kalmış olabilirim ama size adanın her yıl giden müdavimlerinden müthiş tiyolar aldım;

mykonos

 

En iyi günbatımlarından biri.. Yalova’dan sonar tabi :))

mykonos

Caprice Bar, eğleniyorlardı…

mykonos

İlk yunan adası anlayışla karşılayın; ondan ağzı kulaklarında 🙂

1- Plajlar ; En havalısı en ciksi en bize yönelik olanı Nammos, baya sağlam cool dj ler için Scorpio, bi tık daha sakinlik için Jakie O’beach ve Elia Beach, en sakini Kapari beach ve şehre en yakını.

2- Yemek ; İnternie öncesi restoran sonrası bar baya havalı bir yer, Ling Ling Hakkasan restoran özellikle barı ve içkileri yıkılıyor yeni içki bile keşfedebilirsiniz, Sea Satin Market restoran, Catari İtalyanda baya iyi, Yunan muftağı için Koursaros Fish Restoran, romantic bir yemek için Leto restoran, İtalyan La Familia , Pasta Fresca Barkia.

3- Bar ve Eğlence ; Caprice, Astra, La Notte, Bobylon, Cavo Paradiso en ünlüsü paradise beach’de , piyano sevenlere Montparnesse  The Piano bar, Queen of Mykonos, Scandinavian Bar, Katerina’s Bar, Ramrod Bar,New Face Bar.

4- Sunset için; Scarpa Bar, Semeli Bar,Elysium Hotel Bar, Mykonos Grand Hotel Pool Bar, Delight Hotel Pool Bar,Kastro Bar.